Sort by

🌹Thea🌹 has logged 16 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★
Edit this entry  
12
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ricky Gervais: Humanity

Ricky Gervais: Humanity

2018
×
Edit this entry  
10
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Clouds

Clouds

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Prom

The Prom

2020
×
★
Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
Edit this entry