Sort by

Megan has logged 55 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death Bed: The Bed That Eats

Death Bed: The Bed That Eats

1977
×
★★½
Edit this entry  
31
Ginger Snaps 2: Unleashed

Ginger Snaps 2: Unleashed

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dakota

Dakota

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★
Edit this entry  
29
Suki

Suki

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Alter Egos

Alter Egos "Behind The Scenes"

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Edit this entry  
27
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
★★★
Edit this entry  
25
Tokyo Fist

Tokyo Fist

1995
×
★★★½
Edit this entry  
25
Shattered Glass

Shattered Glass

2003
×
★★★★
Edit this entry  
25
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Boys Club

The Boys Club

1997
×
★★½
Edit this entry  
21
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★½
Edit this entry  
20
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Opera

Opera

1987
×
★★★
Edit this entry  
18
Black Dog

Black Dog

2006
×
★★½
Edit this entry  
18
Speak

Speak

2004
×
★★★★
Edit this entry  
17
Possession

Possession

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Aloft

Aloft

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Breakdown

Breakdown

1997
×
★★★
Edit this entry  
14
It's Not You, It's Me

It's Not You, It's Me

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Liability

The Liability

2012
×
★★★
Edit this entry  
13
Fetching Cody

Fetching Cody

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Skins Shorts: Cook

Skins Shorts: Cook

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Edge of Love

The Edge of Love

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
On the Edge

On the Edge

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★½
Edit this entry  
09
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Feline Follies

Feline Follies

1919
×
★★★½
Edit this entry  
07
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Circle

Circle

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Ahockalypse

Ahockalypse

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mobile Homes

Mobile Homes

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry