Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Diary of a Madman

Diary of a Madman

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Ghosts of Borley Rectory

The Ghosts of Borley Rectory

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Constantine

Constantine

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Society

Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rabid

Rabid

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Haunted House

The Haunted House

1921
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fascination

Fascination

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Being James Bond

Being James Bond

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
His Prehistoric Past

His Prehistoric Past

1914
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Getting Acquainted

Getting Acquainted

1914
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Knick Knack

Knick Knack

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lucky

Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Classic Albums: Metallica -The Black Album

Classic Albums: Metallica -The Black Album

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
His Trysting Places

His Trysting Places

1914
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
His Musical Career

His Musical Career

1914
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Le Mans

Le Mans

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry