Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Cape Fear

Cape Fear

1962
×
★★★
Edit this entry  
24
Murder by Death

Murder by Death

1976
×
★★★½
Edit this entry  
23
Lupin III: The First

Lupin III: The First

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★
Edit this entry  
22
The Circus

The Circus

1928
×
★★★
Edit this entry  
17
Enter the Ninja

Enter the Ninja

1981
×
★★
Edit this entry  
16
My American Cousin

My American Cousin

1985
×
★★★
Edit this entry  
15
Fitzwilly

Fitzwilly

1967
×
★★★
Edit this entry  
12
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
The Girl from Mexico

The Girl from Mexico

1939
×
★★★
Edit this entry  
05
VFW

VFW

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
From Beyond the Grave

From Beyond the Grave

1974
×
★★★
Edit this entry  
24
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Edit this entry  
21
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★½
Edit this entry  
20
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Berenstain Bears' Christmas Tree

The Berenstain Bears' Christmas Tree

1979
×
★★★
Edit this entry  
01
Revenge of the Ninja

Revenge of the Ninja

1983
×
★★★
Edit this entry  
29
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Crossing Delancey

Crossing Delancey

1988
×
★★★
Edit this entry  
12
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Witchboard

Witchboard

1986
×
★★½
Edit this entry  
10
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Edit this entry  
09
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
30
A Creepshow Animated Special

A Creepshow Animated Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Goin' All the Way!

Goin' All the Way!

1981
×
Edit this entry  
27
Hack-O-Lantern

Hack-O-Lantern

1988
×
★★
Edit this entry  
26
House

House

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
To Hell and Back: The Kane Hodder Story

To Hell and Back: The Kane Hodder Story

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Edit this entry  
08
American Pie Presents: Girls' Rules

American Pie Presents: Girls' Rules

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Edit this entry  
01
I Am Divine

I Am Divine

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Psych 2: Lassie Come Home

Psych 2: Lassie Come Home

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Rockula

Rockula

1990
×
★★★½
Edit this entry  
15
Magic Camp

Magic Camp

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Frankenweenie

Frankenweenie

1984
×
★★★★
Edit this entry  
15
Problem Child 2

Problem Child 2

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Problem Child

Problem Child

1990
×
★★½
Edit this entry  
14
Howling III

Howling III

1987
×
★★
Edit this entry  
14
Life with Mikey

Life with Mikey

1993
×
★★★
Edit this entry  
09
Pledge Night

Pledge Night

1990
×
★★★
Edit this entry  
09
Dennis the Menace

Dennis the Menace

1993
×
★★★
Edit this entry  
08
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Edit this entry