• Why Did You Kill Me?

    ★★★

  • This is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

    ★★★½

  • Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

    ★★

  • Seaspiracy

    ★★★½

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

    ★★★½

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

    ★★★

  • Moxie

    ★★½

  • Murder Among the Mormons

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★½

  • It's a Sin

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • The Pembrokeshire Murders

    ★★★

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

    ★★★

  • The Serpent

    ★★★½

  • Death to 2020

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

    ★★★

  • Godmothered

    ★★½

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • My Dad's Christmas Date

    ★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★★

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★★½

  • Holidate

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Michael McIntyre: Showman

    ★★★

  • This Is Paris

    ★★★½

  • Des

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • An American Pickle

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★½

  • Dating Amber

    ★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★½

  • Hollywood

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Quiz

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Barrymore: The Body in the Pool

    ★★½

  • Ted Bundy: Falling for a Killer

    ★★★★

  • The Stranger

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★½

  • Noelle

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Holiday in the Wild

    ★★½

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • 3 from Hell

    ★★★½