Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Broadmoor: Serial Killers & High Security

Broadmoor: Serial Killers & High Security

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
This is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

This is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★½
Edit this entry  
16
Why Did You Kill Me?

Why Did You Kill Me?

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
A Million Little Pieces

A Million Little Pieces

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Edit this entry  
12
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Demi Lovato: Dancing with the Devil

Demi Lovato: Dancing with the Devil

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

2021
×
★★
Edit this entry  
28
The Serpent

The Serpent

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Moxie

Moxie

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Murder Among the Mormons

Murder Among the Mormons

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Stray Dolls

Stray Dolls

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Most Hated Woman in America

The Most Hated Woman in America

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
★★
Edit this entry  
09
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
The Pembrokeshire Murders

The Pembrokeshire Murders

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★
Edit this entry  
22
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Edit this entry  
09
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Edit this entry