• Dune

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 6 Underground

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Brightburn

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Low Tide

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Pet Sematary

  • Captive State

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • Villains

    ★★

  • Cold Pursuit

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Amazing Johnathan Documentary

    ★★★★

  • Memory: The Origins of Alien

    ★★★

  • Glass

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mortal Engines

    ★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Venom

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

  • Overlord

    ★★★★

  • Hunt for the Skinwalker

    ★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Halloween

    ★★½

  • The Predator

    ★½

  • The Nun

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½