*·˚ ♱ has logged 63 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★★½
Edit this entry  
28
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★
Edit this entry  
26
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dolls

Dolls

1987
×
★★★
Edit this entry  
02
Clown

Clown

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nurse 3-D

Nurse 3-D

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Edit this entry  
30
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Books of Blood

Books of Blood

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Run

Run

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Misery

Misery

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Possession

Possession

1981
×
★★★½
Edit this entry  
12
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★
Edit this entry  
11
He Knows You're Alone

He Knows You're Alone

1980
×
★★★½
Edit this entry  
10
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★★
Edit this entry  
10
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Edit this entry  
09
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★
Edit this entry  
09
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★
Edit this entry  
09
May

May

2002
×
★★★★
Edit this entry  
09
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Edit this entry  
08
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★½
Edit this entry  
31
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
31
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Edit this entry  
27
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★
Edit this entry  
24
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★½
Edit this entry