*·˚ ♱ has logged 75 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Edit this entry  
26
Inside

Inside

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Warning: Do Not Play

Warning: Do Not Play

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Random Acts of Violence

Random Acts of Violence

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Bliss

Bliss

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
19
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Lure

The Lure

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Edit this entry  
16
Piercing

Piercing

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Mist

The Mist

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2007
×
★★★
Edit this entry  
14
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Edit this entry  
14
I Know Who Killed Me

I Know Who Killed Me

2007
×
★★★½
Edit this entry  
13
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★★
Edit this entry  
13
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Vacancy

Vacancy

2007
×
★★★★
Edit this entry  
12
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★★
Edit this entry  
12
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Monster Party

Monster Party

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Trespassers

Trespassers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dark Ride

Dark Ride

2006
×
★★★
Edit this entry  
10
Hostel

Hostel

2005
×
★★
Edit this entry  
10
Hellraiser: Hellworld

Hellraiser: Hellworld

2005
×
★★½
Edit this entry  
09
Hellbent

Hellbent

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Psycho II: All American Girl

American Psycho II: All American Girl

2002
×
★★½
Edit this entry