• Booksmart

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Greener Grass

    ★★★★½

  • The Farewell

  • The Lodge

    ★★★★★

  • Escape Room

    ★★★

  • New Year, New You

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Hell Fest

    ★★★½

  • Overlord

    ★★★½

  • Maniac

  • The Perfection

    ★★★★½

  • Her Smell

  • Halloween

    ★★★★½

  • The Hate U Give

  • The Nun

    ★★★

  • Charlie Says

  • Boy Erased

  • Trial by Fire

  • A Star Is Born

  • A Simple Favor

  • Crazy Rich Asians

  • Cam

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • The First Purge

    ★★★

  • Knife+Heart

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

  • Climax

    ★★★★½

  • Ghostland

    ★★★½

  • The Ranger

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★★

  • Unsane

    ★★★½

  • Love, Simon

  • Red Sparrow

    ★★★½

  • Sgualdrina

  • Tully

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

  • Holiday

  • Hereditary

    ★★★★

  • Assassination Nation

    ★★★★★

  • Nancy

  • Eighth Grade

  • Searching

  • Summer of 84

    ★★★½

  • The Commuter

    ★★★½

  • Insidious: The Last Key

    ★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Metalhead

  • Wonder

    ★★★★

  • Jigsaw

    ★★★

  • The Babysitter

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Cult of Chucky

    ★★★★

  • Anna and the Apocalypse

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • Revenge

    ★★★★★

  • I, Tonya

  • It

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Lady Bird

  • Leatherface

    ★★

  • Veronica

    ★★★½

  • What Happened to Monday

  • The Emoji Movie

  • 12 Feet Deep

    ★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★★★★