• Money Monster

  • The Boss

  • Before I Wake

    ★★★

  • The Belko Experiment

    ★★★½

  • Home

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • Hush

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • The Love Witch

    ★★★★

  • Christine

  • The Eyes of My Mother

    ★★★½

  • The Boy

    ★★★

  • The Lure

    ★★★

  • Krampus

    ★★★★

  • The Funhouse Massacre

    ★★★½

  • Hell House LLC

    ★★★½

  • The Blackcoat's Daughter

    ★★★★★

  • The Visit

    ★★★½

  • Room

  • Suffragette

  • No Escape

    ★★★½

  • Sinister 2

    ★★

  • Night of the Slasher

    ★★★½

  • Vacation

    ★★★

  • Paranormal Activity: The Ghost Dimension

  • Greener Grass

  • Insidious: Chapter 3

    ★★★½

  • San Andreas

  • Green Room

    ★★★★½

  • Pitch Perfect 2

  • The Invitation

    ★★★★½

  • The Final Girls

    ★★★★★

  • The DUFF

  • Dope

  • The Witch

    ★★★★

  • Unbroken

  • Annie

  • Black Mirror: White Christmas

  • Clown

    ★★★½

  • GirlHouse

    ★★★½

  • Annabelle

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Goodnight Mommy

    ★★★½

  • God Help the Girl

  • Wrong Turn 6: Last Resort

    ½

  • As Above, So Below

    ★★★½

  • Starry Eyes

    ★★★★

  • Unfriended

    ★★★

  • The Purge: Anarchy

    ★★★

  • Mommy

  • It Follows

    ★★★★

  • The Fault in Our Stars

  • The Other Woman

  • Beyond Clueless

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★½

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★★½

  • The Babadook

    ★★★★

  • Paranormal Activity: The Marked Ones

    ★★★

  • Lights Out

    ★★★★

  • Frozen

    ★★★½

  • G.B.F.

  • Carrie

    ★★★½

  • All Cheerleaders Die

    ★★★★½

  • Curse of Chucky

    ★★★★

  • Nurse 3-D

    ★★★★

  • Insidious: Chapter 2

    ★★★

  • Oculus

    ★★★★

  • Starred Up

  • Under the Skin

    ★★★

  • Palo Alto

  • We're the Millers

    ★★★½

  • Antisocial

    ½