• Palo Alto

  • We're the Millers

    ★★★½

  • Antisocial

    ½

  • Don Jon

  • Grown Ups 2

  • Anna Nicole

  • Despicable Me 2

    ★★★

  • The Last Time I Saw Richard

    ★★★½

  • The Purge

    ★★★★

  • The Bling Ring

    ★★★★★

  • Scary Movie 5

    ★★★

  • Evil Dead

    ★★★★½

  • 13 Eerie

    ★★½

  • The Conjuring

    ★★★★★

  • Black Mirror: The Waldo Moment

  • Black Mirror: White Bear

  • Black Mirror: Be Right Back

  • Lose Your Head

  • Stoker

    ★★★★

  • Mama

    ★★★

  • Texas Chainsaw 3D

    ★★

  • So Undercover

  • Silent Night

    ★★★½

  • The Liability

  • Wrong Turn 5: Bloodlines

    ★★★

  • Paranormal Activity 4

    ★★

  • Would You Rather

    ★★★½

  • Pitch Perfect

  • The Impossible

    ★★★½

  • Spring Breakers

  • Maniac

    ★★★½

  • Truth or Dare

    ★★★★

  • Excision

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

  • Helter Skelter

    ★★★★½

  • Ted

  • Ice Age: Continental Drift

    ★★★

  • American Mary

    ★★★★½

  • The Hunger Games

  • Sinister

    ★★★½

  • The Woman in Black

    ★★★

  • Black Mirror: The Entire History of You

  • Black Mirror: Fifteen Million Merits

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★★

  • Black Mirror: The National Anthem

  • Paranormal Activity 3

    ★★★

  • Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

    ★★★★½

  • Margaret

  • 50/50

  • You're Next

    ★★★★

  • Final Destination 5

    ★★★★

  • The Help

  • Melancholia

  • Bridesmaids

  • Scream 4

    ★★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

  • Sucker Punch

  • Big Mommas: Like Father, Like Son

  • From Prada to Nada

  • Mean Girls 2

  • Tangled

  • Saw 3D

    ★★½

  • Paranormal Activity 2

    ★★★

  • The Psycho Legacy

  • Scooby-Doo! Curse of the Lake Monster

  • 30 Days of Night: Dark Days

    ★★★½

  • Burlesque

  • Insidious

    ★★★★

  • Easy A

  • Black Swan

    ★★★★★

  • Kaboom

  • I Saw the Devil

    ★★★★