Sort by

single white femalien has logged 74 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
You'll Like My Mother

You'll Like My Mother

1972
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Last Slumber Party

The Last Slumber Party

1987
×
Edit this entry  
28
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shadows of the Mind

Shadows of the Mind

1979
×
★★★
Edit this entry  
27
Jason X

Jason X

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Haunts

Haunts

1976
×
Edit this entry  
25
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Alien Factor

The Alien Factor

1978
×
★★
Edit this entry  
24
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Abomination

The Abomination

1986
×
Edit this entry  
23
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spellbinder

Spellbinder

1988
×
★★★
Edit this entry  
22
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Alien Beasts

Alien Beasts

1991
×
Read the review Edit this entry  
21
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Suckling

The Suckling

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Morning Echo

Morning Echo

2010
×
Edit this entry  
19
Ladies In Waiting

Ladies In Waiting

2005
×
★★★
Edit this entry  
19
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★½
Edit this entry  
18
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Edit this entry  
17
31

31

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Women

The Women

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Life Partners

Life Partners

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
Someone's Watching Me!

Someone's Watching Me!

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hallucinations

Hallucinations

1986
×
Read the review Edit this entry  
14
Christine

Christine

1987
×
★★★
Edit this entry  
14
A Tale of Love

A Tale of Love

1995
×
★★★★
Edit this entry  
13
Cavities

Cavities

2004
×
Edit this entry  
13
The Hypnotist

The Hypnotist

2001
×
★★★
Edit this entry  
13
When the Bough Breaks

When the Bough Breaks

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Dawn Chorus

The Dawn Chorus

2006
×
★★★½
Edit this entry  
12
Three Examples of Myself as Queen

Three Examples of Myself as Queen

1994
×
★★★½
Edit this entry  
12
A Visit from the Incubus

A Visit from the Incubus

2001
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Jar

The Jar

1984
×
Read the review Edit this entry  
12
Crystal Lake

Crystal Lake

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Blood Below the Skin

Blood Below the Skin

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tango & Cash

Tango & Cash

1989
×
★★½
Edit this entry  
10
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Desire

Desire

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Friend Request

Friend Request

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
White Trash Girl

White Trash Girl

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tears Cannot Restore Her: Therefore, I Weep

Tears Cannot Restore Her: Therefore, I Weep

2011
×
★★½
Edit this entry