• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

  • Dune

    ★★★★★

  • He's All That

    ★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Luca

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • A Week Away

    ½

  • Yes Day

    ½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

    ★★★★

  • Soul

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • Tenet

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • Klaus

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Marriage Story

  • A Rainy Day in New York

    ½

  • Spider-Man: Far From Home

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • Incredibles 2

  • A Quiet Place

  • Hereditary

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Murder on the Orient Express

    ★★★★½

  • It

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Harry Styles: Behind the Album

  • Wonder Woman

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana

  • La La Land

  • Zootopia

  • Sing Street

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Inside Out

  • The Age of Adaline

    ★★★★★

  • Cinderella

    ★★★★★

  • Interstellar

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • One Direction: This Is Us

  • About Time

    ★★★★

  • Pitch Perfect

    ★★★★½

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • Arthur Christmas

    ★★½

  • The Help

    ★★★★★

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★★½

  • Flipped

    ★★★½

  • Inception

  • Toy Story 3

  • Frozen

    ★★

  • The Lovely Bones

    ★★