• Hotel Transylvania: Transformania

    ★★

  • Scream

    ★★★★★

  • American Underdog

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★★

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★½

  • Free Guy

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★★

  • Old

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Fear Street: 1994

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★

  • Fatherhood

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Loki

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Spirit Untamed

    ½

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • The Resort

  • Separation

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Voyagers

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • The Unholy

    ½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★½

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Tom & Jerry

    ★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Wrong Turn

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Soul

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Honest Thief

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Greenland

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★

  • The Hunt

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Night House

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Black Christmas

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Crawl

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★