TheBudhimself has logged 80 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
American Underdog

American Underdog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Halloween

Halloween

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Shining

The Shining

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Slender Man

Slender Man

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ribbon of Sand - North Carolina's Outer Banks

Ribbon of Sand - North Carolina's Outer Banks

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry