Sort by

theburkenation has logged 63 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
JFK

JFK

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Luce

Luce

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Prince of Tides

The Prince of Tides

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
The Starling

The Starling

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Wild One

The Wild One

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Symbiopsychotaxiplasm: Take One

Symbiopsychotaxiplasm: Take One

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Putney Swope

Putney Swope

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
A Glitch in the Matrix

A Glitch in the Matrix

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Q: Into the Storm

Q: Into the Storm

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dark Night of the Scarecrow

Dark Night of the Scarecrow

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Prey

Prey

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fahrenheit 9/11

Fahrenheit 9/11

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Loose Change

Loose Change

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Exit Through the Gift Shop

Exit Through the Gift Shop

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stolen Kiss

Stolen Kiss

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Jersey Boys

Jersey Boys

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry