• Prisoners

    ★★★★½

  • Ashens and the Quest for the Gamechild

    ★★★★

  • We're the Millers

    ★★★½

  • The Smurfs 2

    ★★★

  • Alan Partridge: Alpha Papa

    ★★★★

  • Kick-Ass 2

    ★★★½

  • The World's End

    ★★★★½

  • Man of Steel

    ★★★

  • Now You See Me

    ★★★★

  • Black Mirror: The Waldo Moment

    ★★★½

  • Black Mirror: White Bear

    ★★★★

  • Black Mirror: Be Right Back

    ★★★

  • The Way Way Back

    ★★★½

  • Les Misérables

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★½

  • Skyfall

    ★★★★½

  • Spike Island

    ★★★★

  • Here Comes the Boom

    ★★★½

  • The Place Beyond the Pines

    ★★★★

  • Seven Psychopaths

    ★★★½

  • The Master

    ★★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

    ★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★½

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★½

  • Brave

    ★★★

  • The Dictator

    ★★★★

  • Men in Black 3

    ★★★½

  • The Avengers

    ★★★★

  • The Pirates! In an Adventure with Scientists!

    ★★★

  • Black Mirror: The Entire History of You

    ★★★½

  • Black Mirror: Fifteen Million Merits

    ★★★★

  • Black Mirror: The National Anthem

    ★★½

  • The Adventures of Tintin

    ★★★½

  • Johnny English Reborn

    ★★★½

  • The Inbetweeners Movie

    ★★★★

  • The Smurfs

    ★★★½

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★½

  • Green Lantern

    ★★★½

  • Drive

    ★★★½

  • Attack the Block

    ★★★★

  • Midnight in Paris

    ★★★★½

  • Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

    ★★★½

  • Thor

    ★★★½

  • Kill Bill: The Whole Bloody Affair

    ★★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

    ★★★½

  • Paul

    ★★★½

  • Rango

    ★★★½

  • The Green Hornet

    ★★★½

  • Megamind

    ★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★

  • RED

    ★★★½

  • The Social Network

    ★★★½

  • Insidious

    ★★★

  • Submarine

    ★★★★½

  • The King's Speech

    ★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★½

  • Despicable Me

    ★★★½

  • Inception

    ★★★★½

  • Noreen

    ★★★★

  • Toy Story 3

    ★★★

  • The A-Team

    ★★★½

  • Shrek Forever After

    ★★½

  • Iron Man 2

    ★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★★½

  • Kick-Ass

    ★★★★½

  • Shutter Island

    ★★★★½

  • Doctor Who: The End of Time

    ★★★★

  • Nowhere Boy

    ★★★★

  • Sherlock Holmes

    ★★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★