• The Good Dinosaur

    ★★★★

  • Arizona

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • It Follows

    ★★★★

  • Full Metal Jacket

    ★★★★½

  • Gran Torino

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Spectre

    ★★★½

  • Revenge

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★★

  • Venom

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Finding Nemo

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Zodiac

    ★★★★

  • Inherent Vice

    ★★★★