Sort by

Brennan Klein has logged 96 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Mad God

Mad God

2021
×
Edit this entry  
14
The Dark Side of Midnight

The Dark Side of Midnight

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Brainscan

Brainscan

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Blood Theatre

Blood Theatre

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pet Sematary II

Pet Sematary II

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Basag ang pula

Basag ang pula

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Strangler vs Strangler

Strangler vs Strangler

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blind Date

Blind Date

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Trial Run

Trial Run

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ali Wong: Don Wong

Ali Wong: Don Wong

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Murder-Rock: Dancing Death

Murder-Rock: Dancing Death

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Calendar Girl Murders

Calendar Girl Murders

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
They're Playing with Fire

They're Playing with Fire

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Morbius

Morbius

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Till Death Do Us Part

Till Death Do Us Part

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Icebox Murders

The Icebox Murders

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Valley of Gwangi

The Valley of Gwangi

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Devil Returns

Devil Returns

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Victims

Victims

1982
×
Read the review Edit this entry  
06
Mongrel

Mongrel

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
Read the review Edit this entry  
05
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Bloody Sex

Bloody Sex

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Black Cat

The Black Cat

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Bubble

The Bubble

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
20 Million Miles to Earth

20 Million Miles to Earth

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wolf

Wolf

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Sannata

Sannata

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Corpse Mania

Corpse Mania

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Catherine Cohen: The Twist...? She's Gorgeous

Catherine Cohen: The Twist...? She's Gorgeous

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Little Dog Lost

Little Dog Lost

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gold

Gold

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Exploited

Exploited

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Batman

The Batman

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Phantom Killer

The Phantom Killer

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Night School

Night School

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Taylor Tomlinson: Look at You

Taylor Tomlinson: Look at You

2022
×
★★★★
Edit this entry