• Senior Year

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Kimi

    ★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★½

  • The King's Man

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Death of David Cronenberg

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Boiling Point

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Downfalls High

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

  • A Recipe for Seduction

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Jiu Jitsu

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★½

  • Little Fish

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • An American Pickle

  • Attack on Titan: Chronicle

  • Psych 2: Lassie Come Home

    ★★★½

  • Out

    ★★★★

  • Rhubarb

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Last and First Men

    ★★

  • The Invisible Man

  • Onward

    ★★★★

  • Minari

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Shirley

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Zola

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★

  • Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½