Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Magnolia

Magnolia

1999
×
Edit this entry  
26
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Samurai Cop

Samurai Cop

1991
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Senior Year

Senior Year

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jujutsu Kaisen

Jujutsu Kaisen

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Attack on Titan: Lost Girls

Attack on Titan: Lost Girls

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sky High

Sky High

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kimi

Kimi

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The King's Man

The King's Man

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Foster's Movie: Destination Imagination

Foster's Movie: Destination Imagination

2008
×
★★½
Edit this entry  
18
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★½
Edit this entry  
19
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Thirteen

Thirteen

2003
×
Read the review Edit this entry  
30
Thirteen

Thirteen

2003
×
Read the review Edit this entry  
23
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Call Me by Your Maid

Call Me by Your Maid

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry