Sort by

Robert has logged 24 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
Read the review Edit this entry  
26
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Edit this entry  
16
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Recipe for Seduction

A Recipe for Seduction

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Beaver

The Beaver

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Society

Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jiu Jitsu

Jiu Jitsu

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scooby-Doo! and the Legend of the Vampire

Scooby-Doo! and the Legend of the Vampire

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
½
Read the review Edit this entry