• Dear Evan Hansen

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★★

  • OPAL

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Bad Luck Jack

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Stunt Double

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Holidaze

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The SpongeBob Musical: Live on Stage!

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Helluva Boss

    ★★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★★

  • The Little Mermaid Live!

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Hazbin Hotel

    ★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • asdfmovie12

    ★★★

  • Judy

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Full Force

    ★★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★½

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★½

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • The Movies

    ★★★★

  • Anima

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Loqueesha

    ½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Still Laugh-In: The Stars Celebrate

  • The Hustle

  • Aladdin

    ★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • In the Time It Takes to Get There

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

  • The Curse of La Llorona

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • Dumbo

    ★★

  • Good Boys

    ★★½