• Tsurune the Movie: The First Arrow

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Senior Year

    ★★★

  • The Northman

    ★★½

  • Kotaro Lives Alone

    ★★★★

  • The Girl From the Other Side

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★½

  • Fruits Basket -prelude-

    ★★★½

  • Bubble

    ★★½

  • Sasaki and Miyano

    ★★½

  • Death to 2021

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Summer Ghost

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • Ranking of Kings

    ★★★½

  • Blue Period

    ★★½

  • No One Gets Out Alive

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Sword Art Online the Movie -Progressive- Aria of a Starless Night

    ★★★½

  • You vs. Wild: Out Cold

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Aftermath

    ★★½

  • Belle

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Kakushigoto Theatrical Edition

    ★★★

  • Wonder Egg Priority Special: My Priority

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Yasuke

    ★½

  • Don't Toy With Me, Miss Nagatoro

    ★★½

  • Tokyo Revengers

    ★★★

  • ODDTAXI

    ★★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Wonder Egg Priority

    ★★★★

  • Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

    ★★★

  • Horimiya

    ★★★★

  • Gintama: The Final

  • Burrow

    ★★★½

  • Josee, the Tiger and the Fish

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Adachi and Shimamura

    ★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★½

  • Tove

    ★★★

  • Higurashi: When They Cry - NEW

    ★★★½

  • Violet Evergarden: The Movie

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Given

    ★★★

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★

  • Attack on Titan: Chronicle

    ★★★★½

  • Great Pretender

    ★★★½

  • Japan Sinks: 2020

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • A Whisker Away

    ★★★

  • Kakushigoto

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Onward

    ★★½

  • Fantasy Island

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul

    ★★★½

  • Keep Your Hands Off Eizouken!

    ★★★★

  • Cats