• Stavros Halkias: Live at the Lodge Room

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Jackass 4.5

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Eternals

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Queenpins

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Trolls World Tour

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Assassin 33 A.D.

    ★★★

  • Good Vibes at the Iowa State Fair

    ★★★★★

  • Cats

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Mortal Engines

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Gotti

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • The Mummy

    ★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Trolls

    ★★★

  • Suicide Squad

  • Nerve

    ★★★★½

  • Now You See Me 2

    ★★½