• Let the Wrong One In

    ★★★½

  • Antlers

    ★★½

  • Madres

  • Bingo Hell

  • Samuel’s Travels

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • Alone with You

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • Mad God

    ★★★★

  • The Medium

    ★★★★

  • Army of the Dead

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Wrath of Man

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • Nobody

  • Mass

    ★★★

  • Hunter Hunter

  • Over the Moon

  • Soul

  • French Exit

  • The Wolf of Snow Hollow

  • Spontaneous

  • Ammonite

  • One Night in Miami...

  • Fellini of the Spirits

  • She Dies Tomorrow

  • Cane Fire

  • Anything for Jackson

  • There Is No Evil

    ★★★★½

  • Sun Children

  • The Father

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

  • The Courier

  • Bad Hair

  • The Painter and the Thief

  • Detention

    ★★★★½

  • Climate of the Hunter

  • First Cow

  • I Miss You

    ★★★★

  • Deerskin

  • Profile

    ★★★

  • Alleluia

    ★★★★

  • Pontypool

    ★★★★★

  • Hunger

    ★★★★★

  • Oh, Saigon

  • Shaun of the Dead

    ★★★★★

  • Bones

    ★★★½

  • The Untold Story

    ★★★★½

  • Act of War: The Overthrow of the Hawaiian Nation

  • Army of Darkness

    ★★★★★

  • Man Bites Dog

    ★★★★

  • Hard Boiled

    ★★★★★

  • Def by Temptation

    ★★★½

  • Baxter

    ★★★★

  • Killer Klowns from Outer Space

    ★★★½

  • Mister Designer

    ★★★★½

  • The Caller

  • Evil Dead II

    ★★★★★

  • Kin-dza-dza!

    ★★★★★

  • Devil Story

  • Henry: Portrait of a Serial Killer

    ★★★★

  • Mr. Vampire

    ★★★½

  • Re-Animator

    ★★★★★

  • Bless Their Little Hearts

    ★★★★★

  • Eyes of Fire

    ★★½

  • Grease 2

    ½

  • Mean Streets

    ★★★★★