Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Blood on the Moon

Blood on the Moon

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Footlight Parade

Footlight Parade

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Genevieve

Genevieve

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
One Way Passage

One Way Passage

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Renfield

Renfield

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
Read the review Edit this entry  
10
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Whistle Down the Wind

Whistle Down the Wind

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kill Boksoon

Kill Boksoon

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Communion

Communion

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bholaa

Bholaa

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Enys Men

Enys Men

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Godzilla: Tokyo S.O.S.

Godzilla: Tokyo S.O.S.

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Leave

Leave

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
George Carlin's American Dream

George Carlin's American Dream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
To Leslie

To Leslie

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sarpatta Parambarai

Sarpatta Parambarai

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sooryavanshi

Sooryavanshi

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Roohi

Roohi

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pushpa: The Rise - Part 1

Pushpa: The Rise - Part 1

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mumbai Saga

Mumbai Saga

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Detective vs. Sleuths

Detective vs. Sleuths

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Vesper

Vesper

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Before the Buzzards Arrive

Before the Buzzards Arrive

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Visitor

The Visitor

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Chile '76

Chile '76

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Creed III

Creed III

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Alam

Alam

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Under the Fig Trees

Under the Fig Trees

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Dam

The Dam

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jacir

Jacir

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Crazy Desires of a Murderer

Crazy Desires of a Murderer

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The French Sex Murders

The French Sex Murders

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Flux Gourmet

Flux Gourmet

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Plan 9 from Outer Space

Plan 9 from Outer Space

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Black Bear

The Black Bear

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
Read the review Edit this entry  
22
Boston Strangler

Boston Strangler

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Huesera: The Bone Woman

Huesera: The Bone Woman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry