Beth has logged 98 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Faces

Faces

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mass

Mass

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Untold Story

The Untold Story

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Black Vampire

The Black Vampire

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Night of the Demon

Night of the Demon

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mr. Vampire

Mr. Vampire

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Baxter

Baxter

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Viy

Viy

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Bones

Bones

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Def by Temptation

Def by Temptation

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Detention

Detention

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mystery of the Wax Museum

Mystery of the Wax Museum

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Isle of the Dead

Isle of the Dead

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Night Tide

Night Tide

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Alleluia

Alleluia

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Devil Story

Devil Story

1986
×
Read the review Edit this entry  
03
Alone with You

Alone with You

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eyes of Fire

Eyes of Fire

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Let the Wrong One In

Let the Wrong One In

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Samuel’s Travels

Samuel’s Travels

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Madres

Madres

2021
×
Edit this entry  
01
Bingo Hell

Bingo Hell

2021
×
Edit this entry  
28
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Whistle at Eaton Falls

The Whistle at Eaton Falls

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Life and Death of Colonel Blimp

The Life and Death of Colonel Blimp

1943
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Profile

Profile

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
There Is No Evil

There Is No Evil

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Victim

Victim

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bless Their Little Hearts

Bless Their Little Hearts

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Legion

Black Legion

1937
×
Read the review Edit this entry  
09
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry