• The House

    ★★★½

  • The Criminal Code

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★

  • The Zero Boys

  • Nine Days

    ★★★★½

  • Castle in the Sky

    ★★★★★

  • In the Heat of the Night

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★½

  • To Sir, with Love

    ★★★★

  • Michelangelo Endless

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • The 355

    ★★

  • This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Val

    ★★★★½