Sort by

William (first account) has logged 112 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
King Arthur

King Arthur

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bambi Meets Godzilla

Bambi Meets Godzilla

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Transformers

Transformers

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
Catwoman

Catwoman

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
Read the review Edit this entry  
22
Pumping Iron

Pumping Iron

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Island

The Island

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Planet of the Apes

Planet of the Apes

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Life

Life

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Crank

Crank

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Alien³

Alien³

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pearl Harbor

Pearl Harbor

2001
×
Read the review Edit this entry  
27
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Redline

Redline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry