Sort by

Fritz Lewis has logged 345 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Edit this entry  
29
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hypnagogia

Hypnagogia

2017
×
Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
DREAM

DREAM

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
Read the review Edit this entry  
21
A Prophet

A Prophet

2009
×
★★★½
Edit this entry  
18
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Take a Chance Without the Pants

Take a Chance Without the Pants

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Sing

Sing

2016
×
Edit this entry  
10
Orphan

Orphan

2009
×
★★★
Edit this entry  
10
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gastropod

Gastropod

×
Edit this entry  
09
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Streets Meet the Sheets

The Streets Meet the Sheets

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hypnagogia

Hypnagogia

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
Edit this entry  
29
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★½
Edit this entry  
25
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Candidate

The Candidate

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
Edit this entry  
17
The Believer

The Believer

2001
×
★★★
Edit this entry  
17
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Curfew

Curfew

2012
×
Edit this entry  
06
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Diving into Darkness

Diving into Darkness

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Edit this entry  
17
Fallen Autumn

Fallen Autumn

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Whacked

Whacked

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
God of Love

God of Love

2010
×
Edit this entry