Conor has logged 175 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ladybugs

Ladybugs

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Little Monsters

Little Monsters

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rookie of the Year

Rookie of the Year

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dutch

Dutch

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star 80

Star 80

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Internship

The Internship

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Only the Lonely

Only the Lonely

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
With Honors

With Honors

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Forget Paris

Forget Paris

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ernest Scared Stupid

Ernest Scared Stupid

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Ten

The Ten

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Crossing Delancey

Crossing Delancey

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Junebug

Junebug

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Could Never Be Your Woman

I Could Never Be Your Woman

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Being Human

Being Human

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry