Conor has logged 16 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Crossing Delancey

Crossing Delancey

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Junebug

Junebug

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Could Never Be Your Woman

I Could Never Be Your Woman

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Being Human

Being Human

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Quick Change

Quick Change

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hollywood Complex

The Hollywood Complex

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Long Weekend

Long Weekend

2021
×
★½
Edit this entry  
07
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shut Up Little Man! An Audio Misadventure

Shut Up Little Man! An Audio Misadventure

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry