Mohamed has logged 222 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rose Island

Rose Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Money Monster

Money Monster

2016
×
Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Edit this entry  
04
Debt Collectors

Debt Collectors

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
The Debt Collector

The Debt Collector

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Man Who Knew Infinity

The Man Who Knew Infinity

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
State of Play

State of Play

2009
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lost Bullet

Lost Bullet

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Marshall

Marshall

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★½
Edit this entry  
11
My Spy

My Spy

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Mulan

Mulan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Code 8

Code 8

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★
Edit this entry  
02
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Tesla

Tesla

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
Bad Words

Bad Words

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Project Power

Project Power

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cop Out

Cop Out

2010
×
★★★½
Edit this entry  
23
Keda Reda

Keda Reda

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Paul Blart: Mall Cop 2

Paul Blart: Mall Cop 2

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry