Mohamed has logged 16 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Promise

The Promise

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Superman: Red Son

Superman: Red Son

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Vice

Vice

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hundred-Foot Journey

The Hundred-Foot Journey

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry