Sort by

Dave has logged 48 entries for films during July 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
McCanick

McCanick

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
We Are the Best!

We Are the Best!

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Special ID

Special ID

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Love or Whatever

Love or Whatever

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Sx_Tape

Sx_Tape

2013
×
Read the review Edit this entry  
29
Cheap Thrills

Cheap Thrills

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Test

Test

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Apocalyptic

Apocalyptic

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Mischief Night

Mischief Night

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Casebook of Eddie Brewer

The Casebook of Eddie Brewer

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Enemies Closer

Enemies Closer

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Puncture

Puncture

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Long Way Down

A Long Way Down

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last Horror Film

The Last Horror Film

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Unleashed

The Unleashed

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Employer

The Employer

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bad Ass 2: Bad Asses

Bad Ass 2: Bad Asses

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
20 Feet from Stardom

20 Feet from Stardom

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Battery

The Battery

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Best Offer

The Best Offer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Little Rascals Save the Day

The Little Rascals Save the Day

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Not Safe for Work

Not Safe for Work

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Stag

The Stag

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Times Square

Times Square

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
In Bloom

In Bloom

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Beyond The Edge

Beyond The Edge

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Haunter

Haunter

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Return to Nuke 'Em High Volume 1

Return to Nuke 'Em High Volume 1

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Bunnyman Massacre

The Bunnyman Massacre

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blue Caprice

Blue Caprice

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Turtle Hill, Brooklyn

Turtle Hill, Brooklyn

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Across the River

Across the River

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Ashens and the Quest for the Gamechild

Ashens and the Quest for the Gamechild

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mistaken for Strangers

Mistaken for Strangers

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Miss Violence

Miss Violence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
ErOddity(s)

ErOddity(s)

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Wiener Dog Nationals

Wiener Dog Nationals

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Seal Team Eight: Behind Enemy Lines

Seal Team Eight: Behind Enemy Lines

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Remo Williams: The Adventure Begins

Remo Williams: The Adventure Begins

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Critters

Critters

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Rocket

The Rocket

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
13 Sins

13 Sins

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blood, Boobs and Beast

Blood, Boobs and Beast

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nightbeast

Nightbeast

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cannibal Ferox

Cannibal Ferox

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry