Sort by

thedayofthedot has logged 341 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Whale

The Whale

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Terror Train 2

Terror Train 2

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Puppet Master: Doktor Death

Puppet Master: Doktor Death

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama 2

Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama 2

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Looking for Her

Looking for Her

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Weredeer

Weredeer

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Christmas Tapes

The Christmas Tapes

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Christmas Craft Fair Massacre

Christmas Craft Fair Massacre

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
He Knows

He Knows

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
There's Snow Escape!

There's Snow Escape!

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
The Apology

The Apology

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Adult Swim Yule Log

Adult Swim Yule Log

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Amityville Christmas Vacation

Amityville Christmas Vacation

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Visitor

The Visitor

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
12
It's a Wonderful Binge

It's a Wonderful Binge

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Missing

Missing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
#Float

#Float

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Bed Rest

Bed Rest

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Eternal Daughter

The Eternal Daughter

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Deinfluencer

Deinfluencer

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Bros

Bros

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Wounded Fawn

A Wounded Fawn

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nutcracker Massacre

Nutcracker Massacre

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Charles

Charles

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Please Baby Please

Please Baby Please

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Meet Me in the Bathroom

Meet Me in the Bathroom

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nocebo

Nocebo

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Accursed

The Accursed

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Cursed

The Cursed

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
They Live in the Grey

They Live in the Grey

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Alone with You

Alone with You

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Long Night

The Long Night

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Blood Relatives

Blood Relatives

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry