Sort by

thedayofthedot has logged 43 entries for films during November 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Charles

Charles

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Please Baby Please

Please Baby Please

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Meet Me in the Bathroom

Meet Me in the Bathroom

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nocebo

Nocebo

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Accursed

The Accursed

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Cursed

The Cursed

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
They Live in the Grey

They Live in the Grey

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Alone with You

Alone with You

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Long Night

The Long Night

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Blood Relatives

Blood Relatives

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Cheerleader Sleepover Slaughter

The Cheerleader Sleepover Slaughter

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Let the Wrong One In

Let the Wrong One In

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Soft & Quiet

Soft & Quiet

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Stuck

Stuck

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pirouette

Pirouette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Chalk Line

The Chalk Line

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Andy Baker Tape

The Andy Baker Tape

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Matriarch

Matriarch

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Killing Tree

The Killing Tree

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Some Like It Rare

Some Like It Rare

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Friendship Game

The Friendship Game

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Mandrake

Mandrake

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Deep Fear

Deep Fear

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dreams in the Witch House

Dreams in the Witch House

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pickman's Model

Pickman's Model

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Causeway

Causeway

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Next Exit

Next Exit

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Totally Fine

I'm Totally Fine

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Privilege

The Privilege

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry