Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★
Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★★
Edit this entry  
08
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Cream

Cream

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
True Believer

True Believer

1989
×
★★★½
Edit this entry  
15
Bay of Angels

Bay of Angels

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
★★
Edit this entry  
13
Japan World Cup 2

Japan World Cup 2

2000
×
Edit this entry  
12
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★½
Edit this entry  
10
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★½
Edit this entry  
08
Targets

Targets

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
No Such Thing

No Such Thing

2001
×
★★
Edit this entry  
03
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
Edit this entry  
03
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Last Movie

The Last Movie

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Japan World Cup

Japan World Cup

2010
×
Edit this entry  
27
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Crank

Crank

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Gamer

Gamer

2009
×
★★★
Edit this entry  
25
Pompeii

Pompeii

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
23
I Know Where I'm Going!

I Know Where I'm Going!

1945
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Split

Split

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cop

Cop

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Uno: The Movie

Uno: The Movie

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Edit this entry  
15
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
Edit this entry  
14
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★★
Edit this entry  
13
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dark Web

Dark Web

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Legion

Legion

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Parks and Recreation Special

A Parks and Recreation Special

2020
×
Edit this entry  
08
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry