• The Devils

    ★★★★

  • Pickup on South Street

    ★★★★

  • The Hidden

    ★★★★

  • Trainwreck

    ★★★★

  • The Jungle Book

    ★★★★

  • Videodrome

    ★★★★

  • WALL·E

    ★★★★½

  • Shoot 'Em Up

    ★★★

  • The Santa Clause

    ★★★½

  • Miracle Mile

    ★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★

  • True Believer

    ★★★½

  • Bay of Angels

    ★★★

  • The Matrix

    ★★★★½

  • The Matrix Revolutions

    ★★★★½

  • The Human Centipede (First Sequence)

    ★½

  • The Matrix Reloaded

    ★★★★½

  • Speed Racer

    ★★★★★