Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Pilgrim

Pilgrim

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Rental

The Rental

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Becky

Becky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stand Alone: The Making of

Stand Alone: The Making of "Halloween III: Season of the Witch"

2012
×
Read the review Edit this entry  
02
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hack-O-Lantern

Hack-O-Lantern

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Houses October Built

The Houses October Built

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Candy Corn

Candy Corn

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Truth or Dare

Truth or Dare

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Scary Movie

Scary Movie

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween Night

Halloween Night

2006
×
Read the review Edit this entry  
25
The Hollow

The Hollow

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
All Hallows' Eve

All Hallows' Eve

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Deep Rising

Deep Rising

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Countdown

Countdown

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Eight Legged Freaks

Eight Legged Freaks

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Stay Home

Stay Home

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
House of the Witch

House of the Witch

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Boys in the Trees

Boys in the Trees

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The American Scream

The American Scream

2012
×
Read the review Edit this entry  
16
Bad Apples

Bad Apples

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Tremors: Making Perfection

Tremors: Making Perfection

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Never Hike in the Snow

Never Hike in the Snow

×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Plumber

The Plumber

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wait Until Dark

Wait Until Dark

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Worst Witch

The Worst Witch

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
10/31

10/31

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Burying the Ex

Burying the Ex

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry