• The Addams Family

    ★★★

  • Mister America

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Wrinkles the Clown

  • Hell House LLC III: Lake of Fire

    ★★

  • Walrus Yes: The Making of Tusk

  • 3 from Hell

    ★★★

  • Candy Corn

    ★★

  • Lucy in the Sky

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Blood Quantum

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Fanatic

    ★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Float

    ★★

  • Haunt

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★

  • The Kitchen

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Descendants 3

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★★

  • The Banana Splits Movie

    ★★★

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Chasing Happiness

  • Ma

    ★★★

  • Assimilate

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • First Love

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • The Hustle

    ★★★

  • Brightburn

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

    ★★★★

  • Circus of Books

  • Come to Daddy

    ★★★★

  • Bliss

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • We Are Columbine

    ★★★★

  • I Trapped the Devil

    ★★

  • The Silence

    ★★

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

  • Shazam!

    ★★★★

  • Depraved

    ★★★★

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

  • Pet Sematary

    ★★

  • Nancy Drew and the Hidden Staircase

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★

  • Captive State

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Stuber

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Dumbo

    ★★