• The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Villains

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • We Summon the Darkness

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • The Golden Glove

    ★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • The Prodigy

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Jawline

  • Little Monsters

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★★★

  • Hail Satan?

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Hole in the Ground

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Public Figure

  • Serenity

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Patricia

    ★★★★

  • Kitbull

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★

  • Fyre Fraud

    ★★

  • Surviving R. Kelly

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Leprechaun Returns

    ★★★

  • Slay Belles

    ★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • The Grinch

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★★★

  • Malevolent

    ★★★

  • The Hug

    ★★

  • Carved

    ★★

  • Venom

    ★★★

  • The Pool

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Hell Fest

    ★★

  • Girls with Balls

    ★★

  • Overlord

    ★★★★

  • The Perfection

    ★★★★

  • Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Slice

    ★★★

  • High Life

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Greta

    ★★★★

  • The Predator

    ★★★

  • Uncanny Valley

    ★★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★★

  • Vox Lux

    ★★