• Pilgrim

    Pilgrim

    ★★

    This was not it chief. The editing was all over the fucking place and gave me whiplash jesus christ

  • Blood Rage

    Blood Rage

    ★★★★

    I decided to watch the re-release called Nightmare in the Woods which had a few new scenes and a lot less gore which is a bummer but I still had a blast as I do every thanksgiving

  • I'm Thinking of Ending Things

    I'm Thinking of Ending Things

    ★★

    I don't get this one... Maybe I'm too stupid to understand it lmao

  • Bill & Ted Face the Music

    Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

    This was MOST EXCELLENT!

  • The Rental

    The Rental

    ★★

    Alison Brie must be exhausted after carrying this movie on her back

  • Becky

    Becky

    ★★★

    Kevin James playing a nazi the same year he was a cop in Hubie Halloween is my kind of timeline

  • Spree

    Spree

    ★★★

    I fully expected to hate this but I had a blast watching Joe Keery be a crazed ride share driver who wants a few views

  • We Summon the Darkness

    We Summon the Darkness

    ★★★

    Alexandra Daddario can play crazy REAL well and that's that on that

  • Borat Subsequent Moviefilm

    Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

    Borat is...good?!

  • Vampires vs. the Bronx

    Vampires vs. the Bronx

    ★★★

    A cute entry into horror for younger audiences

  • Stand Alone: The Making of

    Stand Alone: The Making of "Halloween III: Season of the Witch"

    Shoulda watched this in October lmao

  • Palm Springs

    Palm Springs

    ★★★★

    Emphatic period!

    I needed something to take my mind off of all the bullshit going on as of late and this was the perfect remedy