Sort by

TheDuve has logged 14 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Flight of the Living Dead

Flight of the Living Dead

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pump Up the Volume

Pump Up the Volume

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★½
Edit this entry  
14
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Chappaquiddick

Chappaquiddick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
06
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Flower

Flower

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Best F(r)iends: Volume 1

Best F(r)iends: Volume 1

2017
×
★★½
Edit this entry