• Scream

    ★★

  • The 355

  • Doctor Who: Eve of the Daleks

    ★★★½

  • Death to 2021

  • The King's Man

    ★½

  • Last Train to Christmas

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • The Grucifixion

  • Licorice Pizza

    ★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

    ½

  • Belfast

    ★★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Candyman

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ½

  • Gunpowder Milkshake

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★½

  • Skater Girl

    ★★★½

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Oslo

    ★★

  • Friday Night Dinner: 10 Years and a Lovely Bit of Squirrel

  • F9

  • Shoplifters of the World

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Twist

    ½

  • WandaVision

    ★★½

  • Ratatouille: The TikTok Musical

  • Wonder Woman 1984

  • The Dry

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Happiest Season

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Spontaneous

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★½

  • Nomadland

    ★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • An American Pickle

    ★★★★

  • Hamilton

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Invisible Man