Sort by

Evan has logged 42 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Toolbox Murders

Toolbox Murders

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
ABCs of Death 2

ABCs of Death 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Season's Greetings

Season's Greetings

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ne Zha

Ne Zha

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Don't Let Go

Don't Let Go

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry