Sort by

Evan has logged 34 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Glory

Glory

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harriet

Harriet

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Crucible

The Crucible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
Read the review Edit this entry  
02
Equals

Equals

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Transformers

Transformers

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry