Sort by

Evan has logged 60 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
French Exit

French Exit

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Edit this entry  
26
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Kill It and Leave This Town

Kill It and Leave This Town

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Godzilla vs. Gigan

Godzilla vs. Gigan

1972
×
★★★
Edit this entry  
21
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Freeway

Freeway

1996
×
★★★½
Edit this entry  
20
Godzilla vs. Hedorah

Godzilla vs. Hedorah

1971
×
★★★★
Edit this entry  
19
All Monsters Attack

All Monsters Attack

1969
×
Read the review Edit this entry  
18
Destroy All Monsters

Destroy All Monsters

1968
×
★★★½
Edit this entry  
18
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blithe Spirit

Blithe Spirit

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Son of Godzilla

Son of Godzilla

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ebirah, Horror of the Deep

Ebirah, Horror of the Deep

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Invasion of Astro-Monster

Invasion of Astro-Monster

1965
×
★★★½
Edit this entry  
14
Breaking News in Yuba County

Breaking News in Yuba County

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Vampires or, The Arch Criminals of Paris

The Vampires or, The Arch Criminals of Paris

1915
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cherry

Cherry

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Moffie

Moffie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Supernova

Supernova

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Wanting Mare

The Wanting Mare

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Bliss

Bliss

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Space Sweepers

Space Sweepers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

1915
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Ghidorah, the Three-Headed Monster

Ghidorah, the Three-Headed Monster

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Penguin Bloom

Penguin Bloom

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Palmer

Palmer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Dig

The Dig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry